,, Kubusiowi Przyjaciele Natury"

W roku szkolnym 2020/2021 oddziały przedszkolne „Żabki” i „Misie” przystąpiły do programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury". Program polegał na zrealizowaniu sześciu scenariuszy, w oparciu o pomoce dydaktyczne, o następującej tematyce:
Dbam o rośliny i zwierzęta- nawet te najmniejsze.
Dbam o aktywność fizyczną.
Dbam o siebie i jem warzywa i owoce.
Dbam o zasoby naturalne (powietrze, wodę i energię).
Dbam o segregację śmieci i tworzę z nich coś nowego.
Dbam o naturę.
Podczas realizacji projektu organizowane były zajęcia o tematyce ekologicznej i przyrodniczej. Z każdym scenariuszem Kubuś przekazywał dzieciom kolejne wskazówki do przestrzegania, proponował zabawy i dawał zadania do wykonania.

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś. Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat.