Wycieczka na ,,Zaczarowane Wzgórze"

W piątek 8 października uczniowie klas V, VIIa i VIIb uczestniczyli w wycieczce do Czasławia na Zaczarowane Wzgórze. Wzięli udział w warsztatach pt. "Przygoda w lesie".

Program wycieczki był niezwykle ciekawy do tego stopnia, że nie chciało nam się wracać.
Najpierw zajęcia odbywały się w lesie, gdzie dzieci angażowały się w poznawanie otaczającej nas roślinności oraz twórczość artystyczną - wspólne budowanie obrazów ze znalezionych darów lasu.
Bawiąc się w ciekawe gry i zabawy integrowali się, utrwalając przy tym nazwy leśnych zwierząt i drzew. Poznali leśny survival (budowa ogniska, rozpalanie krzesiwem ognia oraz budowanie wież, a także ćwiczenia na spostrzegawczość).
Po wspólnym obiedzie każdy uczeń miał możliwość skorzystania z jazdy konno pod nadzorem instruktorów. Dla większości uczestników była to pierwsza taka jazda w życiu.
Wspaniali opiekunowie, Pani Magda  i Pan Leśniczy  Sławek,  którzy stworzyli nam niezwykłą atmosferę sprawili, że na Zaczarowanym Wzgórzu czuliśmy się naprawdę cudownie.
Dzieci miały możliwość nauki dojenia krowy, oczywiście sztucznej oraz karmienia zwierząt w tutejszym mini zoo. Aktywnie spędzili czas zarówno podczas zajęć w lesie oraz biorąc udział w zabawach na terenie gospodarstwa.
Zmęczeni ale szczęśliwi i usatysfakcjonowani pożegnaliśmy Zaczarowane Wzgórze.
Polecamy wszystkim zainteresowanym odwiedzenie tego niezwykłego miejsca.
       Uczniowie na ,, Zaczarowanym Wzgórzu".   Uczniowie na ,, Zaczarowanym Wzgórzu".   Uczniowie na ,, Zaczarowanym Wzgórzu".