" Pasowanie na czytelnika"

W dniu 4 listopada w naszej szkolnej bibliotece uczniowie klas Ia i Ib zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników. Uczennice klasy V - Martynka, Faustynka, Joasia, Justynka, Karolinka S., Karolinka W. i Ania w ramach Zajęć Rozwijających Zainteresowania pod kierunkiem wychowawczyni przygotowały krótką inscenizację oraz oprawę artystyczną uroczystości.

Pierwszoklasiści rozpoczęli swoją podróż po bibliotece od pogadanki wyjaśniającej nowe pojęcia związane z tym miejscem. Część artystyczna powiązana była ze światem bajek oraz zasadami poszanowania książek. Główną bohaterką całej inscenizacji była oczywiście Książka, której towarzyszyli Narratorzy oraz Wróżka, Kot w butach i Krasnale.

Uczniowie klas pierwszych mogli wykazać się wiedzą, z entuzjazmem odgadując tytuły bajek. W kolejnej części programu odbyło się uroczyste pasowanie wraz z przyrzeczeniem dbania o książki w czasie czytania. Każdy uczestnik wydarzenia zobowiązany został do wykonania ilustracji pt. " Moja wizyta w bibliotece szkolnej", z których utworzymy piękną wystawę.

Na pamiątkę spotkania wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, odrobinę słodyczy oraz książkę " Pierwsze abecadło - Wyprawka Czytelnicza dla pierwszaka". Książeczka została przygotowana przez Instytut Książki w ramach kampanii Mała książka - wielki człowiek. Oprócz książki w Wyprawce Czytelniczej pierwszoklasiści znajdą broszurę pt. Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem oraz Kreatywny alfabet, czyli plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

Wszystkim pierwszakom życzymy powodzenia.

Klasa I w trakcie pasowania na czytelnika.   Klasa I w trakcie pasowania na czytelnika.   Klasa I w trakcie pasowania na czytelnika.

Klasa I w trakcie pasowania na czytelnika.