Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marii Konopnickiej
 w Zubrzycy Górnej

11 LISTOPADA - Narodowe Święto Niepodległości

Co roku 11 listopada jest obchodzone Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji 10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 103 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

Uroczystość została przygotowana przez p. M. Kowalczyk i p. A. Matonóg. Pod ich kierunkiem uczniowie klas IIIa i IIIb zaprezentowali program artystyczny.  Można było usłyszeć nuty pieśni patriotycznych, słowa wierszy o Polsce i Polakach. Były to słowa przypominające niełatwą historię naszego kraju.  Akademię uświetnili również uczniowie klasy Ia i Ib.

Data 11 listopada przypomina nam, że zdobyta wolność i niepodległość, nie są dane na zawsze, dlatego nadal należy dbać i pielęgnować te wartości.

 

W związku z ogólnopolską akcją "Szkoła do hymnu" cała społeczność naszej szkoły o godz. 11.11 uroczyście odśpiewała hymn państwowy.

 

Zdjęcie przedstawia uczniów klas III, prezentujących program artystyczny z okazji 11 LISTOPADA.      Zdjęcie przedstawia uczniów klas III, prezentujących program artystyczny z okazji 11 LISTOPADA.   Zdjęcie przedstawia uczniów klas III, prezentujących program artystyczny z okazji 11 LISTOPADA.