Pieczemy świąteczne pierniczki

Święta już za pasem, dlatego przyszedł czas na pieczenie pierniczków.

Uczniowie kl. III i przedszkolaki z grupy "Żabek" we wtorek 07.12.2021 wspólnie z paniami piekli pierniczki, których korzenny zapach unosił się po całej szkole.

Przed rozpoczęciem pracy uczniowie poznali i powtórzyli nazwy przyborów kuchennych i składników potrzebnych w trakcie pieczenia. Następnie umyli ręce i założyli swoje fartuszki. Zaopatrzeni w niezbędne przedmioty połączyliśmy wszystkie składniki, następnie zaczęli wyrabianie ciasta. Z powstałego ciasta uczniowie wycinali foremkami różne, świąteczne wzory. Gdy pierniki się upiekły i trochę przestygły, przyszedł czas na dekorację kolorowymi lukrami oraz cukierkami i posypkami. Pięknie udekorowane pierniki były tak apetyczne, że niektóre trafiły do małych brzuszków. Pozostałe, które ocalały przed zjedzeniem, zostaną powieszone na klasowej choince.

Przygotowywanie ciasta piernikowego przez przedszkolaków     Zdjęcie przedstawia upieczone pierniczki   Uczniowie kl. III b wyrabiający ciasto piernikowe    Ozdabianie pierniczków przez uczniów kl. III b