Wycieczka na Babią Górę

Dnia 22 czerwca 2022 roku uczniowie klasy IIIa i IIIb wraz z wychowawcami i rodzicami poszli na pieszą wycieczkę krajoznawczo-turystyczną na Babią Górę. O godz. 7.30 wszyscy zebraliśmy się na Krowiarkach, gdzie czekaliśmy na naszego przewodnika. Po zbiórce i przywitaniu się z przewodnikiem ruszyliśmy zdobywać szczyt ,, Królowej Beskidów".

Pogoda była piękna, dlatego idąc coraz wyżej, mogliśmy podziwiać wspaniałe widoki. Po męczącym wejściu udało się nam zdobyć szczyt. Na najwyższym szczycie Babiej Góry postanowiliśmy się posilić i trochę odpocząć. Pan przewodnik opowiadał nam legendy związane z Babią Górą oraz pokazywał Jezioro Orawskie, Żywieckie, Mucharskie, poszczególne wsie i przekazał wiele innych, ciekawych informacji. Po odpoczynku i posiłku udaliśmy się w drogę powrotną. O godz. 14.30 pełni wrażeń, ale również zmęczeni doszliśmy na Krowiarki. Pożegnaliśmy się z Panem przewodnikiem i wspólnie z rodzicami wróciliśmy do domów.

Serdecznie dziękujemy przewodnikowi Panu Jankowi B. za przekazanie nam wielu informacji, ciekawostek, nową wiedzę, którą zdobyliśmy w trakcie tej wycieczki.

Wycieczka klas trzecich na Babią Górę