Wycieczka klas VIII do Oświecimia

Dnia 13 października 2022r uczniowie klasy 8a i 8b wyruszyli na wycieczkę  do Oświęcimia, do Muzeum Auschwitz-Birkenau. Uczniowie zwiedzili największy cmentarz świata, zobaczyli jedno z najsmutniejszych miejsc na świecie, przepełnione ludzką tragedią, barbarzyństwem, nienawiścią i upadkiem człowieczeństwa.  Zobaczyli z bliska czym była wojna i jaką cenę płaciły za nią narody.

Nasi uczniowie w refleksji i zadumie zobaczyli Miejsce Pamięci, baraki, rampę, ubrania, cele, zdjęcia, krematorium i inne smutne pamiątki obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Nasza młodzież w skupieniu i powadze należnej temu miejscu zwiedziła teren byłego obozu. Wycieczka ta była na pewno ważną lekcją i młodzież zapamięta ją na bardzo długo.

Drugim punktem naszej wycieczki była Pszczyna i neobarokowy zamek. Uczniowie zwiedzili dawną rezydencję magnacką. Pałac pięknie wyposażony, posiada oryginalne, idealnie zachowane wnętrza, które zrobiły niemałe wrażenie na zwiedzających. Zamek w Pszczynie bowiem jest obecnie jednym z najcenniejszych zabytków architektury rezydencjonalnej w Polsce.

Muzeum Auschwitz Birkenau   Muzeum Auschwitz Birkenau

Zamek w Pszczynie