Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Realizując Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w dniu 18 października uczniowie klasy szóstej w ramach Zajęć Rozwijających Zainteresowania przygotowali Happening zachęcający dzieci do czytania książek i korzyści dla nich z tego płynących.

Uczniowie w poszczególnych klasach 0-3 zaprezentowali wierszyki Marii Konopnickiej, piosenkę o książce oraz taniec grupowy. Na zakończenie przygotowano bajkowe zagadki dla młodszych kolegów, a każdy został obdarowany kolorową zakładką do książki. Uczniowie młodszych klas, w miesiącu październiku, także licznie biorą udział w przedsięwzięciu bibliotecznym: Środa z głośnym czytaniem na przerwach. Pod koniec października zostanie również rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny na plakat zachęcający równieśników do czytania.

Happening Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa   Happening Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1   Happening Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa    Środa z głośnym czytaniem na przerwach