Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marii Konopnickiej
 w Zubrzycy Górnej

Spotkanie z pieśnią patriotyczną w OPE w Zubrzycy Górnej

22 listopada w OPE w Zubrzycy Górnej odbyło się coroczne spotkanie z pieśnią patriotyczną w którym tym razem uczestniczyli uczniowie klasy piątej naszej szkoły wraz z wychowawczynią.

Spotykanie rozpoczęło się o godzinie 11:00 w Czarnej karczmie.Przy akompaniamencie muzycznym zespołu Arva wspólnie zaśpiewaliśmy pieśni patriotyczne, które stały się już nieodłącznym elementem listopadowych obchodów upamiętniających odzyskanie niepodległości przez Polskę.

Spotkanie było również okazją, by zapoznać się z niewielką wystawą czasową poświęconą Piotrowi Borowemu zwanemu nieraz Apostołem Orawy. Uczniom przybliżono tę postać działacza ludowego, introligatora, ascety, wspaniałego mówcy i przykładnego naśladowcy Chrystusa - człowieka nietuzinkowego, którego losy splatały się wyjątkowo z losami Orawy. Na zakończenie czekał na nas pyszny poczęstunek. Dziękujemy!

 

Spotkanie z pieśnią patriotyczną w OPE w Zubrzycy Górnej     Spotkanie z pieśnią patriotyczną w OPE w Zubrzycy Górnej      Spotkanie z pieśnią patriotyczną w OPE w Zubrzycy Górnej