Spotkanie z pieśnią patriotyczną w OPE w Zubrzycy Górnej

22 listopada w OPE w Zubrzycy Górnej odbyło się coroczne spotkanie z pieśnią patriotyczną w którym tym razem uczestniczyli uczniowie klasy piątej naszej szkoły wraz z wychowawczynią.

Spotykanie rozpoczęło się o godzinie 11:00 w Czarnej karczmie.

Przy akompaniamencie muzycznym zespołu Arva wspólnie zaśpiewaliśmy pieśni patriotyczne, które stały się już nieodłącznym elementem listopadowych obchodów upamiętniających odzyskanie niepodległości przez Polskę.

Spotkanie było również okazją, by zapoznać się z niewielką wystawą czasową poświęconą Piotrowi Borowemu zwanemu nieraz Apostołem Orawy. Uczniom przybliżono tę postać działacza ludowego, introligatora, ascety, wspaniałego mówcy i przykładnego naśladowcy Chrystusa - człowieka nietuzinkowego, którego losy splatały się wyjątkowo z losami Orawy. Na zakończenie czekał na nas pyszny poczęstunek. Dziękujemy!

Spotkanie z pieśnią patriotyczną w OPE w Zubrzycy Górnej     Spotkanie z pieśnią patriotyczną w OPE w Zubrzycy Górnej      Spotkanie z pieśnią patriotyczną w OPE w Zubrzycy Górnej