Konkurs Poznajmy nasze lasy i ojczystą przyrodę

Konkurs Poznajmy nasze lasy i ojczysta przyrodę  już za nami. Do etapu szkolnego, który odbył się w październiku przystąpiło 15 uczniów z klas VIII. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się uczniowie z klasy VIIIa: Paulina Pawlak, Julia Romaniak i Tomasz Sikoń.
Konkurs Poznajmy nasze lasy i ojczysta przyrodę jest konkursem wiedzy o lesie skierowanym do uczniów starszych klas szkół podstawowych z powiatów tatrzańskiego i nowotarskiego. Organizatorami wydarzenia są Nadleśnictwa Nowy Targ i Krościenko.
Celem konkursu jest zachęta młodzieży do nabycia wiedzy dotyczącej pracy leśnika, zasad gospodarki leśnej, ochrony lasu i przyrody. Przygotowane przez leśników pytania nie ograniczają się jednak tylko do leśnictwa, dotyczą także geografii regionu, gwary, łowiectwa oraz survivalu.
24 listopada odbył się etap rejonowy. Niestety nie udało się nam zakwalifikować do finału, ale zdobytą wiedzę na pewno na długo zapamiętamy a okazja do spotkania z leśnikiem, ponieważ to oni przeprowadzali konkurs, była świetną lekcją z doradztwa zawodowego!