PASOWANIE NA CZYTELNIKA

3 marca 2023 r. w naszej szkolnej bibliotece uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników. Dla nich, uczniowie klasy IIa pod kierunkiem wychowawczyni, przygotowali program słowno-muzyczny oraz elementy dekoracji.
Pierwszoklasiści wyruszyli pociągiem w podróż w świat baśni i bajek od pogadanki wyjaśniającej pojęcia związane z biblioteką a następnie uczniowie kl. IIa zaprezentowali krótki rys historyczny pt.” Jak to z książką było?”. Część artystyczna powiązana była ze światem bajek oraz z zasadami poszanowania książek.

W przygotowanych zadaniach uczniowie klasy pierwszej mogli wykazać się wiedzą, z entuzjazmem odgadywali tytuły bajek.
W kolejnej części programu, po przyrzeczeniu dbania o książki w czasie czytania, Pani Dyrektor Jadwiga Litwiak uroczyście pasowała uczniów na czytelników.
Na pamiątkę spotkania wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, odrobinę słodyczy oraz książkę "Pierwsze abecadło- Wyprawka Czytelnicza dla pierwszaka". Książeczka została przygotowana przez Instytut Książki w ramach kampanii Mała książka - wielki człowiek.
Wszystkim pierwszakom życzymy powodzenia i mnóstwo radości, bowiem czytanie to świetna zabawa!

Pasowanie na czytelnika     Pasowanie na czytelnika     Pasowanie na czytelnika