Wycieczka do Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej

2 października dzieci z oddziału przedszkolnego „Misie”,  w ramach programu Lasów Państwowych "Klasa z drewna", odbyły wycieczkę do Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej. Drewno od najdawniejszych czasów towarzyszyło człowiekowi. Przez wiele lat funkcja surowca do opału była podstawową funkcją drewna. Z czasem zaczęto dostrzegać inne właściwości drewna, które czyniły je materiałem budowlanym oraz surowcem do wytwarzania przedmiotów codziennego użytku. Skansen prezentuje dzieje, architekturę, kulturę materialną, społeczną i duchową regionu Górnej Orawy. Na całość ekspozycji  składa się kilkadziesiąt obiektów, które przepięknie komponują się z otaczającą przyrodą. Wyposażenie, narzędzia, sprzęty, które niegdyś były w powszechnym użyciu, a dzisiaj są zupełnie nieznane, budziły spore zainteresowanie uczniów.

Wycieczka do Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej     SAVE 20231009 142039     SAVE 20231009 142027

#Muzeum-OrawskiParkEtnograficzny

#Klasazdrewna