Pamiętamy

16 października mija 46 lat od chwili wyboru metropolity krakowskiego kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Jan Paweł II był pierwszym papieżem z Polski i pierwszym po 455 latach następcą św. Piotra niebędącym Włochem, a także najmłodszym zwierzchnikiem Kościoła katolickiego od 1864 roku. Podczas swojej 27-letniej posługi Jan Paweł II odbył aż 104 pielgrzymki zagraniczne, z czego swoją ojczyznę odwiedził 9 razy. Osoba Karola Wojtyły związana jest również z naszym regionem. Jako absolwent gimnazjum, został skierowany do pracy w obozie junackim do Zubrzycy Górnej i pracował przy budowie drogi przebiegającej przez Przełęcz Krowiarki, łączącej Zubrzycę Górną z Zawoją.

46. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II   46. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II  46. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II