Międzynarodowy Dzień Dziecka

Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ)  w 1950 roku dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. W różnych krajach członkowskich ONZ  Międzynarodowy Dzień Dziecka  obchodzony jest w różne dni w roku. We Francji obchodzi się Święto Rodziny, które przypada 6 stycznia. W Turcji 23 kwietnia obchodzony jest Narodowy dzień suwerenności i dzień dzieci.

W Polsce MDD obchodzony jest 1 czerwca. Często rodzice w tym dniu obdarowują swoje dzieci mniejszymi lub większymi podarunkami. W Gminie Jabłonka  od 19 lat z okazji Dnia Dziecka organizowany jest festyn rodzinny „Orawa dzieciom Afryki” oraz „Orawski Dzień Dziecka”.

Zokazji Dnia Dziecka wszystkim dzieciom, małym i dużym życzymy uśmiechu, radości, szczęścia, zdrowia i pomyślności.

Dzieci - 1 czerwca - Dzień Dziecka - 9 Czerwca - Dzień Przyjaciela ...

źródło: https://przedszkouczek.pl/2019/05/13/dzien-dziecka/