26 maja - Dzień Matki

Za to, że zawsze podasz mi pomocną dłoń,
Za to, że wskazujesz najlepszą drogę,
Za to, że dni moje na różne kolory malujesz,
dziś Mamo z całego serca Ci dziękuję!

26 maja to najpiękniejszy dzień w roku - Dzień Matki. Po raz pierwszy to święto obchodzono w 1910 roku w Stanach Zjednoczonych. Pierwszym państwem europejskim, które wprowadziło dzień poświęcony matce była Austria. W Polsce to piękne i najbardziej osobiste święto pojawiło się w kalendarzu w 1923 roku.
Każdego roku wszystkie dzieci – i te małe i te dorosłe - czekają z radością na ten dzień, aby złożyć swoim mamom wiązankę serdecznych życzeń i wyrazić wdzięczność w miłych słowach, za miłość, za ciepło domowej atmosfery i trud codziennego dnia.
W tym roku z powodu panującej pandemii, Dzień Matki obchodzimy inaczej niż zazwyczaj.... Wychowankowie oddziałów przedszkolnych „Żabki” i „Misie” przygotowały krótkie filmiki z nagraniami wierszy, piosenek i życzeń dla swoich mam, upamiętniającymi ten dzień.

image000000 2

5EA143C8 4922 45C7 96B2 CB8DF3F7D8B8