„Mali Einsteini”

W oddziałach przedszkolnych „Żabki” i „Misie” od 1 października 2020 do 31 maja 2021 roku realizowana była innowacja pedagogiczna „Mali Einsteini”.
Innowacją pedagogiczną objęci zostali wszyscy wychowankowie w/w oddziałów, łącznie 50 dzieci. Działania innowacyjne prowadzone były raz w miesiącu.
Głównym założeniem innowacji było zachęcanie dzieci do aktywnego poznawania  świata. Podczas zabaw badawczych i eksperymentów, dzieci w urozmaicony sposób zdobywały wiedzę i nabywały doświadczenia.

Innowacyjność pedagogiczno - metodyczna polegała na wprowadzeniu nowoczesnych metod zabawowych twórczych z elementami eksperymentowania, badania, odkrywania, obserwowania, doświadczania i przeżywania.
Do realizacji naszej innowacji zaprosiliśmy nauczycielkę chemii w naszej szkole. W czasie prowadzenia innowacji wykorzystywane były różnorodne metody oraz środki dydaktyczne. Innowacja zawierała takie obszary tematyczne: woda, powietrze, przyroda wokół nas, światło, prąd, magnes, ogień.

IMG 20201215 104751 1

IMG 20210518 123057