Inauguracja nowego roku szkolnego i przekazanie sztandaru

Wyjątkowo uroczysty charakter miały obchody rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 w naszej szkole, gdyż właśnie w tym dniu poświęcony i przekazany został sztandar Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej.

Uroczystość rozpoczęła się od Eucharystii w kościele parafialnym p.w. św. Michała Archanioła. Po homilii nastąpiło poświęcenie sztandaru ufundowanego przez rodziców uczniów, absolwentów i darczyńców.
Po mszy św. uczniowie, rodzice, nauczyciele i goście udali się do szkoły na dalszą część uroczystości.

Nauczyciele, Lucjan Janik i Anna Matonóg rozpoczęli akademię, którą zapoczątkowało wprowadzenie pocztów sztandarowych przybyłych z orawskich szkół. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, powitano zaproszonych gości.

W kolejnej części przebiegu uroczystości Poczet Sztandarowy Rodziców przekazał Pani Dyrektor Jadwidze Litwiak sztandar. Dyrektor szkoły podziękowała za ten cenny dar i zapewniła, że będzie on symbolem wartości, które są fundamentem pracy wychowawczej naszej szkoły. Po czym przekazała sztandar młodzieży należącej do Szkolnego Pocztu Sztandarowego. Uczniowie zadeklarowali, że będą otaczać go czcią i dbać o to, aby właściwym postępowaniem oraz nauką pracować na dobre imię szkoły. Następnie przewodniczący poszczególnych klas złożyli ślubowanie.

W dalszej części głos zabrała Pani Dyrektor, a następnie Wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak, który podkreślił doniosłość uroczystości. Z kolei była Dyrektor szkoły Emilia Rutkowska wspomniała swojego poprzednika, Jana Pierchałę, którego marzenie, aby szkoła posiadała sztandar, właśnie się spełniło. Kolejną przemawiającą była Pani Marzena Bąk – wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Targu, która m. in. życzyła pomyślnego roku szkolnego.

W kolejnym punkcie uczniowie szkoły zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem Pani Iwony Udzieli oraz Pani Władysławy Grobarczyk – Kolendy.

Na zakończenie obchodów głos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców. Pani Agnieszka Gróbarczyk podziękowała Panu Wójtowi za opiekę i dbałość o naszą placówką oświatową, księżom za modlitwę oraz Pani Elżbiecie Bartkowiak za namalowanie pięknego portretu Marii Konopnickiej – patronki naszej szkoły.

Ta wyjątkowa uroczystość z pewnością zapisze się w naszej pamięci oraz historii szkoły jako jeden z najważniejszych dni. Serdecznie dziękujemy wszystkim, za uświetnienie jej swoją obecnością.

Uroczysta_msza_św._i_poświęcenie_sztandaru_w_kościele_parafialnym_w_Zubrzycy_Górnej_2.jpg   Uroczysta msza św. i poświęcenie sztandaru w kościele parafialnym w Zubrzycy Górnej   Uroczysta msza św. i poświęcenie sztandaru w kościele parafialnym w Zubrzycy Górnej   Uroczysta msza św. i poświęcenie sztandaru w kościele parafialnym w Zubrzycy Górnej

Uroczysta msza św. i poświęcenie sztandaru w kościele parafialnym w Zubrzycy Górnej   Uroczysta msza św. i poświęcenie sztandaru w kościele parafialnym w Zubrzycy Górnej   Uroczysta msza św. i poświęcenie sztandaru w kościele parafialnym w Zubrzycy Górnej   Uroczysta msza św. i poświęcenie sztandaru w kościele parafialnym w Zubrzycy Górnej

Uroczystość przekazania sztandaru - przekazanie sztandaru przez rodziców   Przekazanie sztandaru uczniom   Przekazanie sztandaru uczniom    Przekazanie sztandaru uczniom

Przekazanie sztandaru uczniom    Przekazanie sztandaru uczniom    Przemówienie Wójta Gminy Jabłonka Pana Antoniego Karlaka   Przemówienie Pani Emilii Rutkowskiej