Pożegnanie klas ósmych

W czwartek 23.06.2022 roku odbyła się w naszej szkole szczególna uroczystość . Najpierw uczniowie klas siódmych przygotowali pożegnanie dla uczniów klas ósmych. Skierowali w stronę starszych koleżanek i kolegów wiele ciepłych słów. Złożyli im życzenia szczęścia, radości, wytrwałości oraz samych pogodnych dni, aby ich serca były wolne od nienawiści, a ręce pełne dobrych i owocnych czynów.

Ósmoklasistom przyznali tytuły, nagrody i odznaczenia za zasługi, które w żartobliwy sposób przedstawiały wyróżniające ich cechy. Na pamiątkę wspólnie spędzonych lat wręczyli drobne upominki.
Zacytowali Jana Pawła II, który skierował się do ludzi młodych: Czasem nie zaszkodzi, jak się nad sobą zamyślisz. To lepsze niż gdybyś miał lekkomyślnie przeżywać swą młodość i gubić wielki skarb, wielki niepowtarzalny skarb, który w sobie nosisz, którym jesteś Ty sam – każdy, każda. Pamiętajcie o tych słowach, wybierając dalszą drogę i strzeżcie niepowtarzalnego skarbu swej młodości.
Z kolei w drugiej części uroczystości ósmoklasiści zaprezentowali przedstawienie i podziękowali za trud, opiekę oraz przekazaną wiedzę Dyrekcji, nauczycielom i wychowawcom.
Symboliczne kwiaty dla nauczycieli , upominki oraz pamiątkowe tablo stanowiły dopełnienie życzeń.
Chwila rozstania stanowiła czas refleksji, wspomnień, podsumowań, podziękowań i życzeń.
Drodzy ósmoklasiści mamy nadzieję, że będziecie wracać myślami do lat szkolnych do naszych wspólnych chwil.

Pożegnanie klas ósmych