11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada w murach Szkoły Podstawowej Nr 2 w Zubrzycy Górnej odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. W zorganizowanie tego apelu zaangażowali się uczniowie klasy IIa i IIb wraz z panią dyrektor J. Litwiak i wicedyrektor A. Matonóg. Kadra pedagogiczna oraz uczniowie zebrali się na hali, aby wysłuchać tego co przygotowali młodsi uczniowie. Przygotowana akademia przeniosła zgromadzonych w klimat patriotycznej refleksji.

Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania hymnu narodowego w obecności pocztu sztandarowego szkoły Poprzez poezję i muzykę organizatorzy przypomnieli wszystkim przepełnioną bólem i cierpieniem historię narodu polskiego oraz uczcili pamięć tych, którym Polacy zawdzięczają własne państwo.

Akademia miała przede wszystkim przypomnieć o trudnych czasach, kiedy Polska jako kraj nie istniała na mapie Europy, i uświadomić, że mamy dziś szczęście dorastać i żyć w wolnym kraju.

Warto pamiętać o słowach św. Jana Pawła II: „Wolności nie można tylko posiadać, ale trzeba ją stale zdobywać i tworzyć”.

Akademia z okazji 11 Listopada      Akademia z okazji 11 Listopada      Akademia z okazji 11 Listopada