Gminne obchody Święta Niepodległości

Dnia 11 listopada uczniowie klas siódmych i ósmych wraz z pocztem sztandarowym wzięli udział w gminnych obchodach 104 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Obchody rozpoczęły się od mszy św. w Kościele Przemienienia Pańskiego w Jabłonce. Po mszy wierni wraz z pocztami sztandarowymi przeszli na cmentarz. Został tam odczytany Apel Pamięci z okazji Święta Niepodległości oraz złożone zostały wieńce na grobie Wendelina Dziubka.

Kolejnym punktem uroczystości było złożenie kwiatów pod obeliskiem poświęconym 100 - leciu przyłączenia Orawy do Polski. Na zakończenie wszyscy udali się do Orawskiego Centrum Kultury, gdzie odbyła się część artystyczna, przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Lipnicy Małej. Mieliśmy przyjemność również posłuchać koncertu Pani Magdaleny Szlachty z Lipnicy Małej.

Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołe na gminnych obchodach Święta Niepodległości. Gratulujemy!

Gminne obchody z okazji 11 Listopada     Gminne obchody z okazji 11 listopada     Gminne obchody z okazji 11 Listopada     Gminne obchody z okazji 11 listopada

Gminne obchody z okazji 11 listopada     Gminne obchody z okazji 11 Listopada     Gminne obchody z okazji 11 Listopada