Zabawa andrzejkowa

24 listopada 2022 r. w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa.

Uczniowie tańczyli przy muzyce puszczanej przez naszych szkolnych DJów. Po szaleńczych i wyczerpujących tańcach na uczniów czekały pyszne babeczki przygotowane przez panie z Rady Rodziców. Posileni babeczkami uczniowie mogli wrócić do zabawy, ale również skorzystać z pokoju wróżb. W specjalnie przygotowanym pomieszczeniu nasze wróżki z klasy VIII a przepowiadały przyszłość swoim młodszym koleżankom i kolegom. Dzięki nim mogli oni sprawdzić np. jaki zawód będą wykonywać w przyszłości albo jakie imię będzie nosiła przyszła wybranka lub wybranek ich serca.

Warto wspomnieć, że z andrzejkami wiążą się nie tylko wróżby, ale również ludowe przysłowia. Przytoczmy jedno z nich: „Gdy święty Andrzej ze śniegiem bieży, sto dni śnieg na polu leży”. Czy przepowiednia się sprawdzi? Zobaczymy…

Zabawa andrzejkowa      Zabawa andrzejkowa      Zabawa andrzejkowa