Zapachniało miodem

W ramach programu "Klasa z drewna" przedszkolaków odwiedziła Pani Basia, która jest pszczelarzem i ma własną pasiekę. Opowiadała dzieciom o życiu i zwyczajach pszczół oraz o tym jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Przywiozła ze sobą różne sprzęty potrzebne w pasiece, strój pszczelarza, a nawet ul, do którego mogły zajrzeć dzieci. Przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć narzędzia pszczelarza tj. podkurzacz, specjalny kapelusz, dymkę i ramkę.

Na zakończenie spotkania Pani Basia przygotowała degustację i można było skosztować pysznego miodu z jej pasieki. Dziękujemy serdecznie za miłą wizytę Pani Basi oraz poświęcony czas.

#Klasazdrewna